nahoru
 

Napsali o nás

Doporučují nás

OWD kurz u Honzy jsem od přítele dostala jako dárek k Vánocům. Vždycky jsem se chtěla naučit potápět a tak to pro mne byl dárek, který skutečně stál za to. Honza byl už při prvním písemném kontaktu velice vstřícný a přátelský. Dohodli jsme se, že nejdříve absolvuji teoretickou část a následně budeme cvičit ponory v bazénu a na otevřené vodě. Teoretická část byla v pohodě, nezahlcoval nás, ale přitom řekl to nejdůležitější a podstatné co člověk využije. Následovaly 4 bazény, kde jsem se naučila čistit masku, zbavovat jí vody (samozřejmě pod vodou J), vyvažovat apod. Kurz pod vodou probíhal v malém počtu lidí a tak měl Honza i jeho pomocník vždy možnost věnovat se jednotlivým členům kurzu. Díky němu jsem překonala počáteční strach ponořit hlavu pod vodu, když přeci jenom nedýchám nosem a jistotu být pod vodou. Jeden bazén jsme absolvovali v potápěčské jámě v Čestlicích, což byl taky pěkný zážitek. Po bazénech následoval trénink v otevřené vodě, což byla pak již třešnička na dortu. Díky Honzovi a tomu co nám neustále vtloukal do vody jsem získal i sebejistotu a základní znalosti, které mi pomohly při potápění na Bali, kdy mi došel vzduch (chyba Balijského instruktora) – nezpanikařila jsem a zvládla vše bez problémů. Takže Honzo tímto ti děkuji za kurz, který jsem si skutečně užila a taky za to, že jsi pravděpodobně získal dalšího parťáka na potápění.

Kateřina Krbcová
krbcova.katerina@gmail.com

Psát recenzi na NemoDiving je asi jako psát recenzi na fajnovou dovolenou – prostě to bylo super a kdo nezažil, nepochopí. Ok, taková recenze nikomu nic nedá, takže se pokusím o něco přínosnějšího. Přes zimu jsem dlouho tápal, kam vyrazit na dovču, až mi do oka padl Palau, o kterém se mimo jiné říká, že je to jeden ze sedmi divů podmořského světa a jedno z nej míst na potápění. To zní skvěle, beru. Jedinej problém – neumím se potápět. Ok, 3 měsíce jsou přeci dost času, to stíhám. Vzpomenu si na doporučení od kamarádky Míši, která mi NemoDiving vychválila. Píšu Honzovi, že mám zájem a ptám se, jestli to stíháme. Honza bleskově reaguje, že všechno je možné, ale že je problém s ponorama ve volné vodě, jelikož bude zima a první ponory začnou až koncem května, což je až po mém návratu. Začínám panikařit. Googlím "rychlé kurzy potápění Praha", ale všude píší to samé – závěrečné ponory nejdříve začátkem léta. Reálně zvažuji přesun dovolené na podzim, protože se to očividně nestihne. Načež Honza zachraňuje situaci s nabídkou, že si mohu kurz dokončit v Chorvatsku během Velikonoc. Paráda, souhlasím, fakturu prosím! 

Honza mě tedy zapsal do kurzu a 9. března jsem pádil přes celou Prahu na teorii, kde jsem se s ním konečně poprvé uviděl osobně. Jakmile se všichni sešli, Honza nám ihned navrhnul tykání. Ihned mi bylo jasné, že na nějakou autoritu se tu hrát nebude a že Honza nebude žádný klasický učitel, ale že nás povede jako rovnocenný parťák. Na teorii, v bazénech ani v moři jsem si vedle něj nikdy nepřipadal podřízeně a nikdy jsem se nebál zeptat ani na tu nejstupidnější otázku. Zároveň jsem se ale vedle něj vždycky cítil bezpečně a v klidu. Honza má prostě kolem sebe takovou pohodářskou auru, ale zároveň ví, co dělá a potápění rozumí opravdu.. do hloubky. Zároveň ale ví, kdy má být hodný a kdy přísnější – pokud jde o bezpečnost pod vodou, tak opravdu nejde dělat kompromisy a legrácky jdou stranou. Málokomu se povede nakombinovat neformální lidský přístup spolu s profesionalitou a seriózností, ale NemoDiving se to daří. 

Kruci, jak tuhle recenzi uzavřít, když jsem ještě ani pořádně nezačal? Tak už jen v rychlosti – před začátkem kurzu jsem si myslel, jak je potápění jednoduché a že se mi snad nic hrozného nemůže stát. Po hodině teorie jsem se rozklepal ze všech těch barotraumat, reverzních bloků a dekompresních nemocí, o kterých Honza mluvil – očividně to taková sranda nebude a začínal jsem mít obavy, jestli mi v bazénu nevybuchne hlava. Naštěstí nevybuchla, sice jsem si v bazénu natáhl lýtko (strečink lidi, strečink), ale jinak jsem byl s každou další minutou pod vodou klidnější a jistější. Za to moc díky jak Honzovi, tak divemasterovi Tomášovi. Po druhém bazénu v Čestlicích už jsem se pod vodou začínal cítit opravdu dobře a zjišťoval jsem, že to nakonec opravdu zábava je, jen se musí dávat velkýho bacha na bezpečnost. 

Týden po bazénech se konalo Chorvatsko, kterého jsem se nemohl dočkat. O Chorvatsku by se dalo básnit dlouho. Byly to sice pouhé 2 potápěcí dny, ale i tak stály za to. Samozřejmě díky ponorům v moři, ale především díky celé partě fajnových lidí, kteří se tam sešli a hlavně týmu NemoDiving v čele s Honzou, Monikou a Michalem, ze kterých celou dobu sršely zkušenosti a vůbec absolutní nadšení pro potápění, který úspěšně nakazili většinu z nás. Ani nemluvě o vypravěčském králi Pavlovi s moravsko-chorvatským občanstvím, jehož historky byly poučnější, než většina výukových materiálů od SSI. Nu a po 4 ponorech v moři jsem osudného dne, 16. dubna 2017, konečně získal kýženou certifikaci SSI. Yes!

Ok, už to fakt ukončím. Takže suma sumárum: skvělej a zábavnej kurz, který mi otevřel dveře nejen do podmořského světa, ale hlavně do skvělé komunity, kterou Honza kolem NemoDiving buduje. Díky celému kurzu jsem pro potápění chytnul slinu a rozhodně se chystám pokračovat v kurzech dalších – a v žádném případě to nebude nikde jinde, než právě u NemoDiving. Chcete-li se potápění nejen naučit, ale po cestě i zažít spoustu zábavy, nehledejte dále, jděte za Honzou. Nezbývá než poděkovat všem zúčastněným za jejich trpělivost, vstřícnost a profesionalitu. Díky!

Tomáš Vachuda
T.Vachuda@seznam.cz

Ahoj Honzo,

Týden s NemoDiving v Egyptě - Safari byl dvěma slovy neuvěřitelný zážitek. Skvělé jídlo, super parta, ale

hlavně to pod tou vodou - senzace. Kdo zvažujete zda s potápěním začít tak za mě jednoznačně NemoDiving,

Skvělé akce, perfektní tým v čele s Honzou Judlem a hlavně pořád sranda.

 

Kateřina Veselá
katerina86@email.cz

Nejoblíbenější kurzy


Proč zvolit nás?Jsme potápěči s vášní pro podvodní svět - Máme za sebou stovky ponorů, potápěli jsme se v Česku i v mnoha mořích světa.

Víme, co potřebujete - Vyškolili jsme velké množství potápěčů a víme tedy přesně, co potřebují začínající i pokročilí potápěči vědět.

Přizpůsobíme se jak jen to půjde vašim časovým požadavkům.

Jsme na Facebooku